DESTEK ALIN
0224 451 16 21

HİZMETLERİMİZ

Turizm Yatırım Danışmanlığı

Turizm Yatırım Belgesi

Turizm sektöründe yatırım yapacak şahıs ya da firmalara, yürürlükteki mevzuatlara uygun olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen belgedir. Turizm Yatırım belgesi alınabilmesi için planlanan yatırıma ilişkin proje raporu ve yatırımcı ile ilgili belgeleri kapsayan dosya ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuru yapılmalıdır. Mevzuatta yer alan teşvik tedbirlerinin uygulanması amacıyla verilen Turizm Yatırım Belgesi’nde amaç, nitelikli turizm yatırımlarında artış sağlayarak, ülke ve bölge ekonomilerine katkıda bulunmaktır.

Turizm İşletme Belgesi

Turizm Yatırım Belgesi alan Firmalar yatırım ya da tesis tamamlandığında belgelerini Turizm İşletme Belgesine dönüştürmeleri gereklidir. Turizm İşletme Belgesi Yatırım aşamalarının tamamlanmış olduğunu ve işletmeye başlandığını gösterir belgedir.

Seyahat Acentası Kurum İşlemleri

Ülkemizde seyahat acentalığı faaliyeti göstermek isteyen kuruluşların bu faaliyetlerini gösterebilmeleri için 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu çerçevesinde gerekli yasal prosedürü tamamlamaları gerekmektedir.

Telif Hakkı

Hakkı Telif, Edebi Mülkiyet, Güzel Sanatlar Mülkiyeti gibi ifadelerle de tabi edilebilen telif hakkı ‘’orijinal ya da özgün diyebileceğimiz bir fikrin veya eserin (düşünce ürününün) yasalarla sahiplenebilmesi ve korunmasını sağlayan hak ‘’olarak tanımlanabilir.bu hak sayesinde ortaya konan eser,ancak sahibinin izniyle kullanılabilir ve yayılabilir .